Telefon
WhatsApp
İletişim Bilgileri

Ustalık Sertifikası

Ustalık Sertifikası

Ustalık Sertifikası

Günümüzde çeşitli uzmanlık alanları ile ilgili ustalık sertifikası alarak yeni bir meslek edinmek ve iş sahip olmak mümkündür. Çeşitli üretim alanlarında detaylı ve profesyonel ekipler tarafından verilen ustalık eğitimleri sonucunda, kursiyerler istedikleri alanda uzmanlık sertifikasına sahip olabilmektedir. Kıbrıs İlim Üniversitesi ile anlaşmalı olarak hizmet veren Akademi Eğitim ve Danışmanlık Kurumu, ustalık eğitimi ve sertifikası almak isteyen kursiyerlere kendilerine en uygun mesleki sınıflandırmaya göre eğitim vermektedir. Eğitim sürecinde sunulan kapsamlı eğitim sayesinde isteyen herkes, meslek sahibi oluyor ve ustalık sertifikası ile iş hayatına kısa süre içerisinde adım atıyor. Ülke genelinde kaliteli iş gücünün artışına ve istihdamın büyümesine önem veren kuruluşumuz,  ustalık eğitimleri ile nitelikli personeller yetiştiriyor. Ustalık sertifikası almak için firmamızdan alabileceğiniz hizmet ve süreç hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ustalık Sertifikası Nasıl Alınır?

Ustalık sertifikası almak için başvurulabilen farklı yöntemler vardır. İlk olarak, doğrudan ustalık sertifikası almak için açılan sınavlara girerek belge almaktır. Ancak ustalık sertifikasını garantilemek ve iş dünyasında nitelikli bir konuma gelmek için ustalık eğitimini tamamlayarak sınava girmek daha doğru olacaktır. Mesleki Eğitim Merkezi olarak, hizmet veren kuruluşumuzun ileriye dönük olarak verdiği profesyonel hizmet kapsamında sırasıyla ilk olarak kalfalık sertifikası ve sonrasında ustalık sertifikası almanız mümkündür. Daha verimli bir çalışma disiplininin yanı sıra iş bulmak için de yetkin hale gelmenizi önemseyen eğitim merkezimizden kurs alarak, uzun yıllar etkili olacak bir ustalık edinebilirsiniz. Ustalık sertifikanız için kuruluşumuzu tercih etmeniz birçok avantajı da beraberinde getirecektir.

Ustalık Eğitiminin Avantajları Nelerdir?

Akademi ve Danışmanlık Kurumu Meslek Eğitim Merkezi, kursiyerleri için tam donanımlı ustalık eğitimleri vererek meslek hayatına hazırlıklı hale getirir. Geniş kapsamlı bir eğitim süreci sunan kuruluşumuz, eğitim sürecinin yanında iş süreçlerinin takibini sağlamak için de kursiyerlere yetkinlik katacaktır. Bu sayede kuruluşumuzdan alınan eğitimin sonucunu çalışma hayatında görmek mümkün olacaktır. Ustalık sertifikasını alırken sınavdaki başarıyı garantileyen kurumumuz, asıl ihtiyaç duyulan iş garantisini de kursiyeri iş bulmak konusunda da bilinçli hale getirecektir. Eğitim süresince verilen çalışma pratikleri gerçek ortamlarda ihtiyaç duyulan unsurlarla birebir aynı olacağından kursiyerler iş yaşamında yabancılık çekmeyecektir. Sunduğu eğitimle büyük oranda katkı sağlayan kuruluşumuzun kursiyerlerine sağladığı başlıca avantajlar aşağıdaki gibidir:

 • Ustalık sertifikası için girilen sınavda yüksek başarı,
 • Sertifika alımından sonrası için iş bulma sürecinde kolaylık sağlayacak eğitimler,
 • Kaliteli ve sürdürülebilir bir mesleki eğitim avantajı,
 • Alanında uzman eğitimciler tarafından verilen uygulamalı eğitimler,
 • Eğitim ve sertifika sonrasında başarılı kursiyerler için iş bulmak konusunda referans sağlama,
 • Daha önceden mesleki alanda çalışmalar yapmış kursiyerler için denklik belgesi,
 • Sınav dönemlerinde kursiyerlerin sınav başvurusunda ve sınav süreçlerinde desteklenmesi.

Akademi ve Danışmanlık Kurumu Mesleki Eğitim Merkezi’nde kursiyerlere, farklı ustalık alanlarında eğitim vermektedir. Kuruluşumuzun sunduğu eğitimlerle birçok farklı alanda ustalık edinebilir ve kendinize en yakın meslek alanında kendinizi geliştirebilirsiniz. Gıda üretimi alanından cilt bakımına birçok farklı sektöre kalifiye personel yetiştirmeyi hedefleyen kuruluşumuza dahil olarak ileriye dönük büyük bir yatırım yapabilirsiniz.

Ustalık Sertifikası Eğitimi Hangi Alanlarda Verilir?

Meslekî Eğitim Merkezimiz aracılığı ile alabileceğiniz bazı ustalık belgelerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Fırıncı Ustalık Belgesi: Fırıncı ustalık belgesi için kursiyerlere ilk olarak temel fırıncılık eğitimleri ile ekmek pişirme, temel unlu mamullerin üretimi gibi konularda deneyim kazandırılır ve kalfalık belgesi alması sağlanır. Daha sonra kursiyerin eğitimi tamamlanır ve ustalık belgesi için sınava hazır hale getirilir.
 • Aşçılık Ustalık Belgesi: Temel mutfak bilgileri ile başlayan mutfak eğitimleri, uygulamalı olarak devam eder. Kursun ilk sürecinde kalfalık belgesi alan kursiyerler, ikinci süreçle beraber ustalığa hazır hale getirilir.
 • Kaynakçılık Ustalık Belgesi: Kaynakçılık için temelde elektrik ağırlıklı detaylı bir eğitim verilir ve kursiyerler kaynak makinesi ile tanışır. Kalfalık belgensin alınmasından hemen sonra ustalık eğitiminde daha ileri bir eğitim süreciyle kursiyer kaynak işlerinin her aşamasına ve güvenlik koşullarına dikkat edecek düzeyde birer kaynak ustası olarak sınava yönlendirilir.
 • Marangoz Ustalık Belgesi: Marangozluk eğitiminde ilk olarak kalfa eğitimi ile kalfalık belgesi alınır ve sonrasında daha üst seviyede proje hazırlama ve montaj süreçlerine kadar bütün ustalık dinamiklerinin öğretilmesi ile ustalık belgesi alınır.
 • Otomotiv Ustalık Belgesi: Otomotiv sektöründe tornadan giriş seviyesi tamirat işlemlerine kadar kalfalık eğitiminden sonra kalfa belgesi alınır. Sonraki süreçte daha üst düzey tamiratlar ve parça işler için uygulamalarla eğitim pekiştirilir. Eğitimin tamamlanmasıyla ustalık belgesi için sınav süreci başlar.
 • Kuaförlük Ustalık Belgesi: Kuaförlük eğitimi için başlangıç seviyesi eğitimlerden sonra kalfalık, daha sonra ileri düzey kuaförlük eğitimlerinin bitmesiyle ustalık belgesi alınır.
 • Cilt Bakım ve Güzellik Ustalık Belgesi: Cilt Bakımı ve Güzellik alanında da kalfalık sürecinin tamamlanmasından sonra Ustalık Belgesi için ileri seviyede eğitim verilir.

Kendinize en yakın bulduğunuz mesleğin bütün ustalıklarını öğrenmek ve ustalık sertifikası edinmek için Akademi ve Danışmanlık Kurumumuza başvuru yapabilirsiniz.